fbpx

Smoothi me fiq dhe mjaltë

Kur dëshironi të filloni mëngjesin me një racion të shëndetshme, por gjithashtu dëshironi të jetë e ëmbël, atëherë kjo pije që do t’ua lë ‘gojën mjaltë’ është zgjidhja e duhur.

Përbërësit e nevojshëm:

3/4 filxhan kos

1/4 filxhan qumësht

4 fiqë

1 lugë gjelle mjaltë

1 lugë çaji ekstrakt vanilje

1 lugë çaji kanellë

6 kube akulli.

Mënyra e përgatitjes:

Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe bluani mirë. Smoothi është gati për pak minuta dhe mund ta konsumoni menjëherë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.