S’ka pikë

Shqipëria nuk ka arritur të nxjerr pikë në Lubjanë, pasi që u mposhtë nga Sllovenia me rezultatin 1 me 0.

Shqipëria në këtë takim ishte më e mirë se Sllovenia në pjesën më të madhe të lojës.

Pjesa e parë filloi me disa raste, ku Shqipëria tregonte më shumë  nga loja. Por, ishte minuti i 19 ku defanziva shqiptare dështoi, duke i mundësuar një goditje të mirë mesfushorit slloven, Kampl që realizoi golin e parë dhe të vetëm të ndeshjes.

Deri në fund të pjesës së parë, ‘shqipet’ e De Biasit ishin në ndjekje të golit, por këtë nuk e arritën. Pjesa e parë përfundoi në të mirë të vendasve.

Në minutat e parë të pjesës së dytë, shqiptarët ishin më të rrezikshëm, deri sa rrezikuan përmes Ramës, Canës e dy rasteve të Salihit. Rastet vazhduan për kuq e zinjët.  Reioni për sllovenët vazhdoij deri sa mundoheshin në të gjitha mënyrat të moshtnin portierin e Interit, Samir Handanovic./InfoGlobi/D.M

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.