Ballina / Shëndet & Fitnes / Sipas izraelitëve, ilaçi për kancer del vitin tjetër
izraeli, studime, shkencë, zbulime, kanceri, ilaçi
Studiuesit izraelitë besojnë se ilaçi kundër kancerit del vitin tjetër

Sipas izraelitëve, ilaçi për kancer del vitin tjetër

Shkencëtarët thonë se kanë gjetur kurën e parë të plotë për kancer – dhe se do të jetë e gatshme për njerëzit vitin tjetër.

Ekipi i vogël i shkencëtarëve nga Izraeli janë të bindur se kura e tyre do të jetë “efektive nga dita e parë” dhe do të jetë e gatshme brenda 12 muajve të ardhshëm.

Trajtimi, i quajtur MuTaTo, thuhet se përdorë një kombinim të peptideve të cilat synojnë kancerin dhe një toksine e cila në mënyrë specifike do të vrasë qelizat e kancerit, transmeton The jerusalem Post.

Siç u raportua nga The Jerusalem Post, kompania prapa këtij trajtimi është Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd., e cila është themeluar rreth 20 vjet më parë.

Dan Aridor, drejtori i bordit të kompanisë, tha për The Jerusalem Post:

“Ne besojmë se brenda një viti do të ofrojmë kurën e plotë të kancerit. Kura jonë e kancerit do të jetë efektive nga dita e parë, do të zgjasë disa javë dhe do të ketë aspak apo pak efekte anësore – dhe do të kushtojë shumë më pak se çdo trajtim tjetër në treg”.
MuTaTo në thelb do të jetë një “antibiotik” i kancerit, thonë Aridor dhe CEO Dr. Ilan Morad.

Provo po ashtu

Drita e ekraneve përshpejton procesin e plakjes

Ekspozimi i madh ndaj dritës së kaltër të ekraneve të telefonave dhe kompjuterëve përshpejton plakjen. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.