Ballina / Shëndet & Fitnes / Si ti pastrojmë veshët me ujë e me kripë

Si ti pastrojmë veshët me ujë e me kripë

Uji me kripë është një nga metodat më efektive për pastrimin e veshëve në kushte shtëpie.

Uji me kripë është ndihmon në zbutjen  e dyllit të akumuluar brenda veshit duke e bërë shumë më të lehtë pastrimin e tij.

Vendosni një lugë të çajit në një gotë gjysmë të mbushur me ujë të ngrohtë dhe përzini mirë këta përbërës. Merrni pambukun për pastrimin e veshit dhe zhyteni në këtë lëng, pastaj filloni të bëni pastrimin e veshit, por me kujdes të shtuar. Pas kësaj, përdorni  një leckë të pastër për të bërë pastrimin dhe tharjen e plotë të tyre do të vëreni ndryshimin.

Kjo është ndër recetat më të hershme të përdorura e cila vazhdon të aplikohet edhe në ditët e sotme.

Check Also

veshkat_infoglobi

Mësoni si t’i pastroni veshkat me një pije natyrale

Veshkat janë organet që kryejnë disa nga funksionet më të rëndësishme të trupit të njeriut, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *