Ballina / Reçeta / Si ta bëjmë tostin më të shijshëm e më të ushqyeshëm
tosti

Si ta bëjmë tostin më të shijshëm e më të ushqyeshëm

Më poshtë keni 4 receta për toste super të shijshëm e më të ushqyeshëm…

Tost me pulë të skuqur në mjaltë, salcë babecue dhe fara susami

E bukura e këtij tosti është se ka shije kontrastuese të së ëmblës dhe së kripurës që na kujton Lindjen e Mesme. Mund t’i shtoni dhe pak majonezë të freskët dhe ta prisni pulën në shirita. Do të jetë akoma më i shijshëm.

Tost me mozarella, peshk ton dhe perime jeshile

Ky tost përgatitet me ton të konservuar në vaj të cilit i shtohet butësia e mozzarellës dhe zemrat e angjinareve, qepëve të njoma dhe majdanozit të freskët.

Tost me kroketa patatesh dhe vezë

Vendosja e kroketave të patateve në tostin e nxehtë  dhe të lyer me gjalpë si dhe një vezë ‘sy kau’ e pak ketchup pikant, e bëjnë këtë tost një vakt të kompletuar që jep shumë kënaqësi.

Tost me parmixhano, asparag dhe vezë

Asparatët e zier i japin një dozë të shëndetshme vlerash këtij tosti, kurse spërkatja me djathë parmixhano, hudhër të grirë, piper të kuq djegës dhe vaj ulliri, i japin shumë shije.

Provo po ashtu

sallatat

Si të përgatisni perimet pa iu humbur vlerat ushqyese

Nëse dëshironi që perimet gjatë zierjes mos të humbasin vlerat ushqyese apo ngjyrën ndiqni këshillat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.