Ballina / Reçeta / Si bëhet frapeja nga banania ?

Si bëhet frapeja nga banania ?

Si bëhet frapeja e ftohtë nga banania ? Ndjekni këshillat në vazhdim. 

Përbërësit e nevojshëm:

2 banane;
– 2 dl qumësht;
– 2 kupa akullore nga çokollata;
– 4 lugë ajkë të ëmbël të rrahur;
– 2 lugë biskota të bluara;
– thërrmija çokollate.

Mënyra e përgatitjes:

1. Shtypni bananet, shtoni qumështin dhe përbërësit e tjerë dhe përzieni.

2. Në gota të gjata qitni akull dhe pije të ftohtë.

3. Zbukurojeni me ajkë të ëmbël dhe thërrmija çokollate.

Provo po ashtu

Bukë të shkrifta për mëngjes

Bukë 2 gota jogurt ose kos, pak krip, Miell derisa te trashet brumi edhe 1 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.