Ballina / BOTA / Shpërthime në tri kisha në Indonezi
sulmet ne indonezi

Shpërthime në tri kisha në Indonezi

Tri eksplodime duke përfshirë një sulm vetvrasës, në tri kisha të qytetit Surabya të Indonezisë, lanë të vrarë 6 persona dhe të plagosur 53 tjerë, thanë autoritetet.

Zëdhënësi i policisë, Frans Barung Mangela, më 13 maj tha për një television lokal, tha se të paktën një nga sulmuesit është vrarë pasi hodhi vetën në ajr në njërën nga kishat.

Ende askush nuk ka marrë përgjegjësi për sulmin dhe autoritetet janë duke vazhduar hetimet.

Indonezia, me shumicë myslimane, është përfshirë nga sulmet e dhunshme të grupeve të militantëve viteve të fundit.

@Fluidi

Provo po ashtu

migrantet , kontrollet ,austri, gjermani

Gjermania vazhdon kontrollet në kufirin austriak edhe për 6 muaj

Gjermania do t’i vazhdojë edhe për gjashtë muaj kontrollet e përkohshme në kufirin me Austrinë, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.