Ballina / BOTA / Shpërthime në Boston, disa të vdekur
Boston, maratona, shpërthim

Shpërthime në Boston, disa të vdekur

Një numër njerëzish janë plagosur pas dy shpërthimeve të fuqishme sot që ndodhën pranë vijës së finishit në Maratonën e Bostonit.

Bosotn: Fox News flet për 3 të vdekur ndërsa CNN raporton katër të tillë. Raportohet se shpërthimet kanë ndodhur në fund të maratonës.

Pamjet televizive tregojnë skena konfuzioni me rrugët e mbushura me mbetje dhe gjak dhe me ekipet mjekësore që mbanin barela.

Spektatorë të gjakosur u transportuan në tendat mjekësore që ishin ngritur për të trajtuar atletët e lodhur. Policia u fut mes konkurrentëve ndërsa ata po i afroheshin fundit të garës./infoGLOBI/

VIDEO

@infoglobi

Provo po ashtu

Fushata rikthen koketimin me islamin politik

Një studim tashmë i harruar i para tri vitesh ishte alarm i ndezur se në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.