fbpx

SHOWBIZ

Dua Lipa dhe këshillat e saj

Dua lipa

Me tekstin e zbukuruar për dyshemenë e klubeve të vallëzimit dhe pllakatet e marsheve protestuese, Dua Lipa e ka kthyer muzikën e saj të thellë personale në një lëvizje prej miliardësh. Ajo jep këshilla ekskluzive për jetën, dashurinë dhe zemrën. Të gjitha tekstet që ‘të dërgojnë në ferr’ dhe fuqizimin …

Lexo më shumë

3 shqiptarë këndojnë për shtete të ndryshme në Eurovizion

shqiptaret dhe eurovizioni

Shqiptarët kanë dominuar sot në gjysmëfinalen e festivalit të muzikës “Eurovizion”. Tre këngëtarë me origjinë shqiptare po garojnë sonte në gjysmëfinalen e Eurovizionit, por për shtete të ndryshme. Derisa Eugen Bushpepa po përfaqëson Shqipërinë, Ermal Meta me origjinë shqiptare së bashku me këngëtarin Fabrizio Moro po e përfaqësojnë Italinë. Ndërsa shqiptarja Eleni …

Lexo më shumë