Ballina / SHOWBIZ (page 4)

SHOWBIZ

3 shqiptarë këndojnë për shtete të ndryshme në Eurovizion

shqiptaret dhe eurovizioni

Shqiptarët kanë dominuar sot në gjysmëfinalen e festivalit të muzikës “Eurovizion”. Tre këngëtarë me origjinë shqiptare po garojnë sonte në gjysmëfinalen e Eurovizionit, por për shtete të ndryshme. Derisa Eugen Bushpepa po përfaqëson Shqipërinë, Ermal Meta me origjinë shqiptare së bashku me këngëtarin Fabrizio Moro po e përfaqësojnë Italinë. Ndërsa shqiptarja Eleni …

Lexo më shumë