SHOWBIZ

Letra më e bukur e dashurisë!!

Si letra më e bukur e dashurisë e gjithë kohërave është zgjedhur një urim i përzemërt për ditëlindje nga Johnny Cash për bashkëshorten e tij, June. Shkruar në 1994-ën, mesazhi përçohet qartë nga këngëtari debutues në filmin ‘Man in Black’ duke përcjellë shprehjet, ‘ti je objekti i dëshirës sime, arsyeja …

Lexo më shumë

50 vite me minifund!

minifundet

Janë bërë 50 vite që kur stilistja britanike, Mary Quant popullarizoi  minifundet në vitin 1964. Që atëherë minifundet kanë marrë hov në kombinimet e veshjeve të përditshme, elegante dhe glamuroze. Më poshtë infoGlobi ju sjell disa foto të minifundeve të veshur nga top yjet botërore.  /infoglobi/

Lexo më shumë

Si dukej dikur Rita Ora

Rita Ora, e cila mund të shihet rrallë pa grim e flokë të ngjyrosura, shpaloi anën e saj tjetër, deri më tash të panjohur për publikun. Pamja që po e shihni u qarkullua nga vetë Rita në rrjetet sociale. Ajo shpalon këngëtaren shqiptare me origjinë nga Kosova në moshë të …

Lexo më shumë

Berluskoni me të fejuarën 27-vjeçare

E fejuara e ish-kryeministrit të Italisë Silvio Berluskonit, Francesca Pascale, pas disa muajve që kishte munguar, është rishfaqur prapë në publik, e për këtë është zgjedhur një revistë e familjes, revista “Chi”, ku në një shkrim, Francesca flet për takimin e parë me “Kavaljerin”, pra me Berluskonin. “President, sa i …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!