SHOWBIZ

Përformanca e Tunës në Kënga Magjike

Altuna Sejdiu është pjesëmarrëse në edicionin e sivjetmë të Festivalit Kënga Magjike. Këngëtarja nga Maqedonia të dielën mbrëma është shfaqur me këngën e saj “Duam” që është një baladë e fuqishme. Si gjithmonë, Tuna u kujdes që paraqitja e saj të ishte në nivelin më të mirë të mundshëm. Ndryshe, …

Lexo më shumë

Dua Lipa fiton edhe një çmim

Dua Lipa gjatë këtij viti ka marrë pjesë në festivalin prestigjioz Europen Musik Awards for Emerging Artists, ku është zgjedhur këngëtarja më e mirë në Çmimet Muzikore Evropiane. Lipa ka marrë çmimin si artiste e cila premton, dhe si një nga ndër artistet e reja që ka depërtuar shumë shpejt …

Lexo më shumë

Era Istrefi, fituese e EBBA

Era Istrefi është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards, 2017, një çmim evropian muzikor për artistët e rinj. Lajmi u bë surprizë në Top Albania Radio, ku këngëtares iu njoftua live. E lindur në Prishtinë këngëtarja debutoi në 2013 me këngën e saj “Mani per money”. Singëlli i …

Lexo më shumë