SHOWBIZ

Magjia e photoshopit

Çdo ditë mahnitemi nga fotot e personazheve të famshëm, apo modeleve nëpër revista e rrjete sociale, por a është gjithçka ashtu siç duket. Për të ruajtur imazhin e tyre, VIP-at, punojnë jo vetëm në palestër, por edhe paguajnë “magjistarë” për të mbuluar “defektet” e moshës apo edhe t’i transformojnë tërësisht, …

Lexo më shumë

Pique i përgjigjet thashethënave

pique dhe shakira

Problemeve te kombëtarja e Spanjës, Gerard Pique u shtuan edhe thashethemet e mediave rozë për një ndarje të mundshme nga bashkëshortja e tij Shakira. Por futbollisti i Barcelonës i ka dërguar një mesazh kritikëve, pasi ka postuar një fotografi teksa ndodhet në provat e turneut të ardhshëm europian të Shakira-s, …

Lexo më shumë

Tërhiqet nga muzika Lady Gaga

Pak kohë më parë këngëtarja  amerikane Lady Gaga deklaroi se do të tërhiqej nga muzika për disa kohë,  dhe kjo si duket për shkak  të një sëmundje. Lady Gaga ka zbuluar se ajo po përballet me sëmundjen Fibromyalgia (një çrregullim kronik i karakterizuar nga dhimbje të përhapura muskulo-skeletore, lodhje dhe …

Lexo më shumë

Një kukull Barbi si Rita Ora

Barbi si Rita Ora

Këngëtarja me origjinë shqiptare shfaqet gjithnjë befasuese. Ajo di si ti bëjë fansat për vete me look-un e saj. Kësaj radhe Rita Ora shfaqet tepër interesante dhe e veçantë. Ajo vjen krejtësisht ndryshe, e veshur me një fustan pink ku duket si një kukull barbi e vërtetë. Foton këngëtarja e …

Lexo më shumë