SHOWBIZ

Aksidentohet Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri

Një ditë më parë është festuar “Halloween-i”, apo siç njihet si “Nata e Shtrigave”. “Halloween”, ka disa vjet që po festohet edhe nga yjet e njohura shqiptare. Ndonëse jo në Kosovë, mbrëmë ka festuar edhe këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri. Por, nata për Dafinën nuk ka shkuar mirë. Kjo pasi …

Lexo më shumë

A është vrarë Adelajda? Flasin mjekët.

Adelajda Xhamani,infoglobi

Vdekja e parakohshme dhe e papritur e gazetares Adelajda Xhamani është klasifikuar nga Policia si vdekje për shkaqe natyrore. Mjekët ligjorë, që bënë autopsinë mëngjesin e së dielës, paraprakisht dyshojnë për një arrest kardiak. Ndonëse raporti përfundimtar i mjekëve ligjorë pritet të dalë brenda dy javësh, nga analizat paraprake, nuk …

Lexo më shumë

Rihanna e suksesshme edhe në biznes!

Rihana

Rihanna, nuk është vetëm një këngëtare tejet e suksesshme, por së fundi po korr sukses edhe në biznes. “Women’s Wear Daily” ka zbuluar së fundmi se linja më e re e “makeup”-i e Rihanna-s, “Fenty Beauty” ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm. Nga shitja e produkteve kozmetike online apo në …

Lexo më shumë