Shkon në 71 numri i rasteve me koronavirus në Kosovë

Ka shkuar në 71 numri i rasteve të identifikuara me koronavirus në Kosovë. Komunikatë për media e Institutit të Kosovës për Shëndetësinë publike. Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë e katër (34) mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga terreni. … Continue reading Shkon në 71 numri i rasteve me koronavirus në Kosovë