Ballina / Shkencë (page 10)

Shkencë

Shkencëtarët, bananet janë në prag të zhdukjes

bananet

Shkencëtarët kanë paralajmëruar se bananet mund të zhduken. Kjo pasi një sëmundje vdekjeprurëse tropikale po përfshihet në gjithë botën, duke shkaktuar zhdukjen e tyre. E njohur si infeksioni i këpurdhave është përhapur tashmë në të gjithë Azinë, Afrikën, Lindjen e Mesme, Australinë dhe Amerikën Qendrore, shkruan Daily Mail. Nëse infeksioni …

Lexo më shumë