Ballina / KURIOZITETE / Shikoni lavën e nxehtë – (Pamje nga droni)
lava_infoglobi

Shikoni lavën e nxehtë – (Pamje nga droni)

Erez Marom ka drejtuar një dron, sipër vullkanit Kilauea të Havait dhe ka ndjekur rrjedhën e lavës së nxehtë rreth njëmijë gradë Celsius.

Fotografi 36-vjeçar, ka arritur të merrte pamje të mahnitshme derisa nisi t’i humbte sinjali, pasi droni nisi të shkrihej.

“E kam afruar afro dhjetë metra afër dhe ka mjaftuar që shumë pjesë t’i shkrihen, kryesisht plastika që e rrethon kamerën”, ka thënë Marom lidhur me rastin.

Megjithëse pësoi dëmtime, fluturakja ka arritur të filmojnë pjesë të masivit që ishte përfshirë nga lava, që nuk janë parë më herët.

@Fluidi

Provo po ashtu

ajsbergu antarktida

Antarktik: Shkëputet ajsbergu gjigant, parashihen rreziqe

Një akullnajë trilion-tonësh, që është pesë herë më i madh se Londra, ka filluar të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.