fbpx

Shifra tronditëse- mbi 4 mijë viktima në Nepal

Në 4.100 ka arritur numri i viktimave në Nepal nga tërmeti fatal që ka goditur këtë vend.

Nepali

Më heret numri i viktimave u raportua të jetë 3.700 të vdekur dhe mijëra të tjerë të lënduar në tërmetin me 7.9 shkallë të rihterit

Mësohet se mes viktimash ka edhe shtetas të SHBA-ve, Japonisë, Mbretërisë së Bashkuar, Kanadasë dhe Indisë./infoglobi/

Nepali1 Nepali2 Nepali3 Nepali4 Nepali5 nepali6