Ballina / Shëndet & Fitnes / Shenjat paralajmëruese se fëmija juaj ka probleme me shikimin
fëmija

Shenjat paralajmëruese se fëmija juaj ka probleme me shikimin

A e dini se ka rreth 39 milion njerëz të verbër në botë, por 80% të verbërisë mund të parandalohet apo të shërohet?

Ja pesë shenja paralajmëruese se fëmija juaj ka probleme me shikimin.

Qëndron vazhdimisht i ulur pranë televizorit, ose ndërsa lexon libra i mban ato afër syve.

Fërkon shpesh sytë me duar.

Nëse gjatë leximit fëmija humb rreshtin të cilin e lexon apo mban gishtin për të orientuar shikimin, atëherë ky mund të jetë një rast që fëmija juaj ka probleme me shikimin, përcjell lajmi.net

Ndjeshmëria ndaj dritës ose marramendje, janë simptoma të disa probleme të syrit.

Mbyllja e njërit sy derisa shikon televizor ose lexon

 

@Fluidi

Provo po ashtu

sheqeri ne gjak

Sheqeri në gjak dhe pesha trupore

Prej vitesh, ekspertë të ushqimit janë përpjekur të dalin me një dietë që të garantojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *