Ballina / Shëndet & Fitnes (page 90)

Shëndet & Fitnes

Rezistenca ndaj antibiotikëve

Që kur u zbulua penicilina në vitin 1928,  antibiotikët janë përdorur kundër shumë lloje infeksionesh. Por tani mjekët po zbulojnë se gjithnjë e më shumë bakterie janë rezistente edhe ndaj antibiotikëve më të fuqishëm. Siç shpjegon materiali në vazhdim, praktika mjekësore do të ndryshojë rrënjësisht nëse nuk bëhen ndryshime në …

Lexo më shumë

Si ta shkrini yndyrën në stomak brenda natës (RECETA)

Dëshironi që trupi juaj të shtrëngohet dhe të krijoni linja perfekte? Provoni me anë të recetës së mbështjelljes me xhenxhefil. Konsumimi i xhenxhefilit përshpejton metabolizmin, dhe si rezultat i kësaj ju humbisni peshë. Gjithashtu, efekt të ngjashëm kanë edhe kompresat apo mbështjellëset e trupit me përbërjen e xhenxhefilit. Mësoni si …

Lexo më shumë

Brokoli zgjat jetën

Brokoli dhe bimët e tjera të kësaj familjeje si, lakra, lulelakra, lakrajeshile dhe lakërishta duket se janë të dobishme në zgjatjen e jetës. Është e mundshme që personat që konsumojnë perime, të jetojnë më gjatë për shkak se kanë një stil më të shëndetshëm të jetës. Sido që të jetë, perimet …

Lexo më shumë