Ballina / Shëndet & Fitnes (page 40)

Shëndet & Fitnes

Pse fryhet stomaku?

stomaku

Pse fryhet stomaku? Ky është një problem i cili zakonisht shfaqet kur hani ushqime të rënda, por ka shumë njerëz të cilët ndjehen të fryrë gjatë gjithë kohës. Arsyet se pse keni një bark të fryrë janë këto: Nuk pini mjaftueshëm ujë Shumë probleme shëndetësore fillojnë të shfaqen për shkak …

Lexo më shumë

Ushqimet më të mira për sistemin nervor

10 ushqimet që stimulojnë shëndetin e sistemit tonë nervor dhe që garantojnë mirëfunksionimin e tij duke ndikuar pozitivisht dhe në gjithë organizmin janë : Tërshëra Tërshëra ndihmon në rastet e depresionit, përmirëson humorin dhe është një aleate mjaft e vyer në performancat sportive pasi ofron mjaft energji, ndihmon edhe sistemin nervor bashkë me …

Lexo më shumë