fbpx

Shëndet & Fitnes

Si ta dini se keni mungesë të vitaminës B-5

ushqimet dhe vitamina b 5

Vitamina B5, e njohur ndryshe si Acidi Pantotenik, është shumë e rëndësishme për organizmin. Ajo vjen në ndihmë kundër astmës, rënies së flokëve, alergjive, stresit, ankthit, çrregullimeve me frymëmarrjen dhe problemeve me zemrën. Ajo rrit imunitetin, zbut osteoartritin, shenjat e plakjes së parakohshme, mban nën kontroll diabetin dhe rrit rezistencën …

Lexo më shumë