tërmeti grafika

Sërish tërmete në Shqipëri

Një tërmeti i fortë është ndjerë pasdite në Kukës, dhe bëhet me dije se ka qenë me magnitudë 4.5 i shkallës rihter.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë e Shëngjin.

Epiqendra ka qenë 18 kilometra larg Kurbneshit, 26 kilometra larg Kukësit dhe 72 kilometra larg Tiranës.

Nuk bëhet me dije që të ketë dëme deri më tani.

Ministria e Mbrojtjes tha se nuk ka dëme materiale nga dy lëkundjet e tërmetit.

“Sipas informacionit paraprak nga IGJEUM, dy lëkundje me magnitudë 3.8 dhe 3.9 te shkalles rihter jane ndier ne Dibër e Kukës. Nuk raportohen dëme nga shtabet e Emergjencat Civile në këto dy bashki”, sqaron Ministria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!