termet

Sërish tërmet në Shqipëri, tani me magnitudë 4.7

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipërinë sërisht. Në orët e forta të pasdites dridhje të forta janë ndjerë në Tiranë.

Epiqendra ka qenë në Gërdec dhe magnituda, 4.7 i shkallës rihter.

Tërmeti ka zgjatur disa sekonda.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytete të tjera Vorë, Durrës, Lezhë dhe Fushë Krujë.

Deri më tani nuk dihet nesë ka bërë ndonjë dëm apo jo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.