Sërish dridhje toke në Shqipëri

Të tjera lëkundje tërmeti kanë tronditur Durrësin gjatë natës

Lëkundjet më të forta janë ndjerë në orën 03:24, 04:06 dhe 04:24.

Tërmeti më i fortë i regjistruar gjatë natës e kishte epiqendrën në Gërdec dhe ishte me magnitudë 4.2 ballë.

Gjithashtu, rreth orë 04:29 një tërmet ka rënë në Ballsh, shumë kilometra larg ‘vatrës’ së nxehtë të lëkundjeve të ditëve të fundit.

Këto lëkundje janë normale pas një tërmeti të fuqishëm, si ai i së shtunës. Intensiteti i tyre është i vogël dhe shumica prej tyre nuk janë ndjerë nga qytetarët.

 

durresi, triana, shqiperia, kosova, termetet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.