Ballina / Reçeta / Sallatë siliane

Sallatë siliane

Përbërësit

gjysmë kg jogurt
2 lugë të gjellës djathë
1 hudhër
1 lugë të gjellës nane
1 lugë të gjellës vaj vegjetal
Përmbi
kripë
të freskëta nane

Hapat

1.Në pjatën me jogurt e shtypëni djathin, nanën, kripën, vajin vegjetal, hudhrën dhe e përzieni mirë.

2.Sipas dëshirës për ta zbukuruar, nga glazura e përgatitur mund ta merrni me lugë të akullorës dhe ti rëndisni në tranguj.

3.Përmbi i hidhni pak kripe dhe nane të freskëta.

Ju bëftë mirë!

Check Also

fluidi

Për meraklitë e ushqimit të shijshëm!

Nuk ka rendësi nëse jeni adhurues të ushqimit pikant apo preferoni t’i kënaqni sensorët e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *