Sallatë me magnezium

Përbërësit

500 gr spinaç
1 lugë të gjellës vaj vegjetal
100 gr oriz
½ limon
1 gote ujë
½ lugë të çajit kripë dhe piper i zi

Hapat

1. Spinaçin pastrone mirë, vëni në kullojse. Orizin derdhni në një tenxhere duke ia hedhur një gote ujë, zieni orizin dhe pas zierjës kulloni.

2. Preni spinaçin dhe përzieni me të gjithë përbërësit e tjerë. Limonin, vajin vegjetal,kripën, biberin e zi e përzieni në një vend, pastaj ia shtoni sallatës si sos. E përzieni mirë sallatën.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.