Sallatë

Sallatë frutash

Përbërësit

pjepër

Kivi

banane

ananas

3 lugë të gjellës lëng limoni

1 lugë të gjellës mjalte

1 limon dhe levore limoni ne rende

Hapat

Të gjitha frutat i preni në copa të vogla.

Përmbi ia derdhni lëngun e limonit, mjaltën dhe lëvorën e limonit.

Sallata e frutave do të jetë e gatshme për shërbim.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.