sallata detox

Sallata fantastike për pastrimin e organizmit

Ju sjellim recetën për një sallatë të shijshme dhe të shëndetshme, e cila do t’iu pastrojë organizmin.

Përbërësit:

½ filxhan lakër e kuqe

½ filxhan lakër e bardhë

2 filxhana sallatë e gjelbër

½ spec

1 avokado

2 lugë gjelle vaj sezami

kripë dhe piper i zi.

Udhëzimet:

Lakrën grijeni në rende, kriposeni e shtrydheni për t’i larguar lëngun e tepërt.

Sallatën lajeni dhe priteni.

Bëjini bashkë lakrat e grira me sallatën e gjelbër, shtoni specin dhe avoadon të prera në kubikë të vegjël.

Shtoni kripë e piper sipas shijes dhe në fund edhe vajin e sezamit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.