Ballina / SPORT / Salgado: Ronaldo është shpirti i Real Madridit
cristiano ronaldo

Salgado: Ronaldo është shpirti i Real Madridit

Ish-lojtari i Real Madridit, Michel Salgado, i cili momentalisht jeton në Dubai, e ka vizituar qendrën stërvitore të gjigantit spanjoll nga ku edhe foli për futbollin dhe e lartësoi Cristiano Ronaldon.

Ai ka thënë se Ronaldo nuk bën të kritikohet, sepse, siç thotë ai, portugezi është shembulli i përkryer i asaj që Real Madridi është sot.

“S’mund ta kritikosh Ronaldon, ai është shpirti i Realit. Skuadra punon dhe funksionin si ai. Ai shfaqet në momentin e së vërtetës. Sezonin e kaluar, ai edhe pse nuk po bënte mirë, e bëri dallimin në pjesën finale të sezonit në La Ligë dhe Ligë të Kampionëve”, ka thënë Salgado.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

Gazmend Sinani

Vdes në një aksident basketbollisti Gazmend Sinani

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.