Ballina / KOSOVA / Sa paguhet një polic i ROSU-s në Kosovë
sa paguhet një polic i ROSU-s në Kosovë

Sa paguhet një polic i ROSU-s në Kosovë

Pjesëtarët e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës – ROSU edhe pse janë më të rrezikuarit në ruajtjen e sigurisë në vend dhe në zbatueshmërinë e ligjit, ata paguhen shumë pak.

Madje, paga e tyre është dy herë më e vogël se e një deputeti, apo sesa e një drejtori.

Është gazetari Mefail Bajqinovci, ai i cili përmes një postimi në profilin e tij në Facebook që ka zbuluar se sa paguhet një pjesëtar i ROSU-s.

“Një polic i ROSU-s paguhet 520 euro në muaj kurse drejtorët e Policisë dhe deputetët rreth 1500 euro në muaj”, ka shkruar ai.

@Fluidi

Provo po ashtu

flamuri shba e be

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.