Ballina / Reçeta / Rrumbullaket e njelmëta

Rrumbullaket e njelmëta

Rrumbullaket e njelmëta. Muffins t’njelmëta

Përgatitja:
3 ve
1 gotë (200 ml) kos
1/2 gotës vaj
Pak djath + pak lëngë djathi
1 pecivë
2 gota miell misri
1 gotë miell gruri
Plus spinaq sipas dëshirës

Përzihen të gjitha bashk dhe shtrihen në tepsi të rrafshtë ose në tepsi me forma.

Pjeket në furrë të nxehtë 250 gradë.

Provo po ashtu

Bukë të shkrifta për mëngjes

Bukë 2 gota jogurt ose kos, pak krip, Miell derisa te trashet brumi edhe 1 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.