Ballina / PSIKOLOGJI / Rrjetet sociale po ndikojnë në ndarjen e çifteve
Rrjetet sociale po ndikojnë në ndarjen e çifteve

Rrjetet sociale po ndikojnë në ndarjen e çifteve

Terapistja e njohur e seksit, Dr. Ruth Westheimer, ka folur për efektet që rrjetet sociale po i shkaktojnë te mijëvjeçarët.

Psikoterapistja 90-vjeçare beson se rrjetet sociale janë duke i bërë mijëvjeçarët të vetmuar dhe janë duke ndikuar në aftësinë e tyre për t’i mbajtur lidhjet romantike.

E njohur si “Dr. Ruth” përgjatë Shteteve të Amerikës, autorja e lindur në Gjermani ka shpjeguar se rrjetet sociale kanë ndikuar edhe në aftësitë sociale të jetës reale.

“Jam tejet e shqetësuar për vetminë. Njerëzit janë duke e humbur artin e komunikimit. Ata vazhdimisht janë duke qëndruar në telefonat e tyre të mençur. Ju shihni shpesh çifte në restorante duke qëndruar secili në telefonin e tyre. Ky është problem i madh për lidhjet romantike”, ka thënë ajo.

Ajo ka shpjeguar se lidhjet sot janë shumë më të vështira për t’u mbajtur shkaku i internetit.

“Interneti sot po iu jep njerëzve pritshmëri të paarsyeshme, sikur ajo që femrat presin një Princ me një kali të vijë dhe të dashurohen në të”.

@Fluidi

Provo po ashtu

me libra në shtëpi, fëmijët fitojnë më shumë në të ardhmen

Rrjetet sociale mund të jenë përgjegjëse se përse fëmijët po ndihen të vetmuar

​Një numër i madh i fëmijëve janë duke kontaktuar me ‘Childline’ për ndjenjat e izolimit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.