Ballina / BOTA / Rritet numri i viktimave në Japoni pas vërshimeve
japoni kyodo vershima

Rritet numri i viktimave në Japoni pas vërshimeve

Në Japoni është përkeqësuar situata ku numri i vdekjeve tashmë të identifukauar ka shkuar në 100 dhe ka akoma të zhdukur që nuk dihet asgjë për fatin e tyre.

Ndërkohë më poshtë mund të shikojme pamjet që nuk kanë nevoje për komente të përmbytjeve pas shirave të rrëmbyeshme.

Kërkimet kanë vazhduar edhe sot për viktimat e vërshimeve të mëdha në jug të Japonisë, për ditën e tretë më radhë. Zëdhënësi i qeverisë ka deklaruar se 92 persona janë zhdukur, sidomos në zonën Hiroshima.

Më shumë se 100 raportime të incidenteve janë lajmëruar. Më shumë se 40 helikopterë kanë dalë në kërkim shpëtim.

“Shpëtimi është në garë me kohën”, deklaroi kryeministri japonez Shinzo Abe.

Agjencia Meterologjike e Japonisë tha se 3 orë të reshjeve kanë akumuluar 26.3 centimetra ujë, më të lartat që nga viti 1976.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

londra

Britanikëve iu rrezikohet drejtimi i makinave në BE pas Brexitit

Britanikët mund të mos e kenë të sigurt drejtimin e makinës në Bashkimin Evropian pas …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.