Ballina / BOTA / Rrezohet aeroplani privat, mbyllet përkohësisht aeroporti Ataturk në Stamboll
aeroporti ataturk , rrezohet aeroplani 3

Rrezohet aeroplani privat, mbyllet përkohësisht aeroporti Ataturk në Stamboll

Aeroporti kryesor i Stambollit, Ataturk, është mbyllur përkohësisht për shkak të rrëzimit të një aeroplani privat gjat përpjekjeve për të aterruar.

InfoGlobi mëson se piloti ka vdekur dhe se 4 pasagjerë janë dërguar në emergjencë.

Mësohet po ashtu se aeroplani u përplas derisa po aterronte. Ai u përfshi nga flaka.

Aeroplani raportohet të jetë i tipit “Cessna 650 Citation 7”.

Sipas autoriteteve të aeroportit Ataturk, brenda këtij aeroplani mund të akomodohen gjashtë persona dhe dy pilotë.

Rasti po hetohet. /infoglobi

 

@Fluidi

Provo po ashtu

Christopher Meyer

Ish-ambasadori britanik rrihet brutalisht në rrugë

Një ish-ambasador britanik në SHBA është përfunduar në spital pasi u rrah nga të rinjtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.