Ballina / BOTA / Rrezohet aeroplani privat, mbyllet përkohësisht aeroporti Ataturk në Stamboll
aeroporti ataturk , rrezohet aeroplani 3

Rrezohet aeroplani privat, mbyllet përkohësisht aeroporti Ataturk në Stamboll

Aeroporti kryesor i Stambollit, Ataturk, është mbyllur përkohësisht për shkak të rrëzimit të një aeroplani privat gjat përpjekjeve për të aterruar.

InfoGlobi mëson se piloti ka vdekur dhe se 4 pasagjerë janë dërguar në emergjencë.

Mësohet po ashtu se aeroplani u përplas derisa po aterronte. Ai u përfshi nga flaka.

Aeroplani raportohet të jetë i tipit “Cessna 650 Citation 7”.

Sipas autoriteteve të aeroportit Ataturk, brenda këtij aeroplani mund të akomodohen gjashtë persona dhe dy pilotë.

Rasti po hetohet. /infoglobi

 

Check Also

myslimanet

6,700 myslimanë rohingya janë vrarë për një muaj

Organizata ndërkombëtare, Mjekët pa Kufij, ka thënë se të paktën 6,700 mysliman ë rohingya janë vrarë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *