Ballina / KOSOVA / Rrahje mes profesorëve në UP
fakulteti-arteve

Rrahje mes profesorëve në UP

Sot në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, përkatësisht në Fakultetin e Arteve ka ndodhur një rrahje mes dy profesorëve.

Profesori Alban Nimani ka qenë ai që me një postim në Facebook ka shkruar se është sulmuar nga profesori Mehmet Behluli.

Për këtë rast është njoftuar edhe Policia e Kosovës.

Flora Ahmeti, zyrtare për informim në Policinë Rajonale në Prishtinë ka thënë se sot në stacionin

“Qendra” është hapur një rast i sulmit fizik.

Rasti ka ndodhur rreth orës 11:00 në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë.

Palët e përfshira në këtë rast janë shoqëruar në stacion të policisë dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

@Fluidi

Provo po ashtu

Kosova-ne-zi-flamuri-gjysme-shtize

Përballja e Kosovës me ‘të mëdhenjtë’

Ideja për ndryshimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e proklamuar nga presidentët e dy …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.