Ballina / KOSOVA / Rrahje mes profesorëve në UP
fakulteti-arteve

Rrahje mes profesorëve në UP

Sot në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, përkatësisht në Fakultetin e Arteve ka ndodhur një rrahje mes dy profesorëve.

Profesori Alban Nimani ka qenë ai që me një postim në Facebook ka shkruar se është sulmuar nga profesori Mehmet Behluli.

Për këtë rast është njoftuar edhe Policia e Kosovës.

Flora Ahmeti, zyrtare për informim në Policinë Rajonale në Prishtinë ka thënë se sot në stacionin

“Qendra” është hapur një rast i sulmit fizik.

Rasti ka ndodhur rreth orës 11:00 në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë.

Palët e përfshira në këtë rast janë shoqëruar në stacion të policisë dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

@Fluidi

Provo po ashtu

hilmi haradinaj

Hilmi Haradinaj varroset sot në Gllogjan

Në kompleksin memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan, sot nga ora 14:00 do të bëhet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.