Ballina / BOTA / Rrahje masive,70 shqiptarë kundër 300 afganëve

Rrahje masive,70 shqiptarë kundër 300 afganëve

Një sherr i dhunshëm masiv ka ndodhur mbrëmë në një kamp refugjatësh në Kassel – Calden, të Gjermanisë.

Referuar raportimit të mediave gjermane, mësohet se në rrahjen masive janë përfshirë 70 shqiptarë kundër 300 afganëve.

Sipas mediave gjermane, ngjarja ka ndodhur të dielën, ku në sherr janë të përfshirë disa qindra njerëz, të kombësive të ndryshme.

Përplasja e dhunshme nisi në mesditë në sportelin e ushqimit.

Sipas policisë, 14 persona janë plagosur, duke u përfshirë edhe tre policë.

Në nj policia në mbrëmje , pjesëmarrësit përdorën ndër të tjera edhe shkopinj dhe vendi u mbulua me gaz lotsjellës.

Provo po ashtu

orca ,protesta, arsim, prishtine, kosove

ORCA proteston kundër ndërhyrjeve politike në arsim

Organizata për Cilësi në Arsim (ORCA) ka protestuar sot para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.