Ballina / KURIOZITETE / Rosa Domingues, milionere brenda javës, ja si
Rosa Domingues
Rosa Domingues

Rosa Domingues, milionere brenda javës, ja si

Një vajzë 19-vjeçare nga Kalifornia me emrin Rosa Domingues u bë milionere për një javë, pasi fitoi dy herë lotarinë, me mbi 600 mijë dollarë.

Rosa, vajza me fat, njërën biletë e bleu në Arizona ndërsa tjetrën në Kaliforni dhe të dyja rastisën në anën e saj. Herën e parë ajo fitoi 555 mijë dollarë dhe herën e dytë 100 mijë, transmeton gazetametro.net

“U emocionova shumë, saqë as lotët nuk po i mbaja dot”, është shprehur ajo pas fitores. Biletat e Rosa Dominguez kushtuan vetëm 5 dollarë.

Ajo me këto para e ka ndërmend të blejë një veturë.

Check Also

Sulawesi: Fshati ku njerëzit jetojnë bashkë me familjarët e vdekur

Pamje si në serialin “Walking Dead”, në të cilin disa njerëz luftojnë me zombi. Ky …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *