messi, ronaldo

Ronaldo vs Messi 8:0

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe ai i Barcelones,Lionel Messi po vazhdojnë të shihen si rival në çdo aspekt.

Së fundmi, janë mediet spanjolle apo saktësisht Marca, që e bënë një krahasim interesant. Në këtë raport, Marca krahas se sa herë janë ndëshkuar këta dy lojtarë.

Messi nuk ka asnjë karton të kuq, ndërsa Cristiano Ronaldo, plotë tetë të tillë. Së fundmi, portugezi u përjashtua në ndeshjen ndaj Athletico Bilbaos./Infoglobi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.