Gjiko dhe Elita

Reperi kosovar bëhet hit në internet, has në kritika

Reperi kosovar Asdren Gjikolli – Gjiko, siç shihet është duke i shijuar pushimet e tij ne Maldive me të dashuren e tij, gazetaren Elita Rudi. Gjithçka ishte duke shkuar mirë deri në momentin kur Shaff Naeem, nje ekplorues deti publikoi një video kur shihet Gjiko duke peshkuar.

“Këtu është videoja e këngëtarit / reperit të famshëm të Kosovës Gjiko që peshkonte një peshkaqen të llojit ‘Blacktip Reef’ dhe e hodhi atë në rërë dhe më pas fotografonte me të ku dhe e postoi në llogarinë e instagramit, rreth asaj se si ishte ‘i suksesshëm’ në peshkim.

Më pas unë mora një telefonatë nga një numer i panjohur, ishte ai duke më thënë të mos e permendë emrin e hotelit ku ai gjindej. Epo… Është ‘Kuredu Resort’. Aty jeni!” ka thene publikuesi i videos.

Gjithashtu ai ka lutur të gjithë në ata qe shohin videon ta shperndajnë në llogarit e tyre, ndërsa video ka hiç më pak se 1600 shpërndaje, 123 mijë shikime dhe një numër të madhë komentesh me kritika.

Në Maldive peshkimi i peshkaqenëve është i ndaluar me Ligj. Në mesin e kritikave pati të tillë që akuzuan menaxhmentin e hotelit që nuk ka informuar sa e si duhet vizitorin.

Here's the video of the famous Kosovo singer/rapper Gjiko fishing a Blacktip Reef Shark and throwing it onto the sand and later taking photos with it and posting on his instagram account about how 'successful' he was. Please share this video as much as you can. He's blocking anyone who comments on his instagram.Also I just got a call from an 'unlisted' number not to mention the resort name. Well…It's Kuredu Resort. There you go!IUCN Mission Blue Ocean Geographic Whale Shark Network Maldives Shark Angels Shark Online Project AWARE Foundation WWF Kuredu Island Resort Avalon Environmental Protection Agency of Maldives Ministry of Fisheries and Agriculture Maldives Finest Sharks 360 Erich Ritter SharkSchool Sharkproject Redbull Avalon Club Luzern Sky News BuzzFeed BBC News BBC Earth CNN Blick stern Shark Addicts Sharkwater The Guardian GJIKO Amazon.com Amazon.co.uk ARBER ENTERTAINMENT Redbox

Posted by Shaff Naeem on Tuesday, January 23, 2018

Disa nga komentet në llogarinë e Gjiko-së në Facebook

komente ne llogarin e gjikos

/InfoGlobi/a.g

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.