termet

Regjistrohet tjetër lëkundje tërmeti

Pak minuta më parë, nër oët e hershme të pasdites, u shënua një tjetër tërmet në afërsi të Durrësit në Shqipëri.

Sipas Agjencisë Europiane Sizmiologjike, magnituda e tij ishte 4 ballë, kurse epiqendra ka qenë 15 km distancë nga Durrësi dhe 46 km nga Tirana.

Kujtojmë që edhe mëngjesin e sotëm në orën 07:00 u shënua një tjetër lëkundje 4.3 ballë.

Sizmiologët kanë thënë se këto pasgoditje janë normale pas tërmetit 6,4 ballë dhe nuk ka vend për panik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.