fbpx

Reçeta

Lazanja me spinaq

Lazanja

Një version shumë i lehtë vegjetarian i lazanjës klasike Përbërësit: 1 lugë e mesme vaj ulliri 500g spinaq gjysma e një qepe, e copëtuar rigon borzilok 2 thelpinj hudhre, të shtypura 700g sos për pasta 350ml ujë 300g gjizë 200g djath mozzarella 4 lugë gjrllr djathë parmezan, i grirë 1 …

Lexo më shumë

Spinaq me vezë

spinaq me vezë

Përbërësit: 500 gr spinaq 3-4 vezë kripë piper i kuq piper i zi 2-3 lugë vaj 2 lugë salcë domatesh 1 qepë gjysmë luge kopër grek (fenugreek) Përgatitja: Spinaqin e pastrojmë mirë dhe ia heqim rrënjët. Pastaj qepën e grirë nisim e fërgojmë në vaj derisa të nis e ndryshojë …

Lexo më shumë

Floil bën çudira në kuzhinë!

floil, fluid

Thonë se dashuria më e sinqertë është dashuria ndaj ushqimit, e nëse këtë thënie e lexoni në barkun e thatë, do të besoni se me të vërtetë nuk ka dashuri tjetër pos asaj për ushqimin. Dhe imagjinoni njëmend sikur jeni super të uritur dhe ndjeni aromën e specialitetit të preferuar …

Lexo më shumë