Reçeta

Rrumbullaket e njelmëta

Rrumbullaket e njelmëta. Muffins t’njelmëta Përgatitja: 3 ve 1 gotë (200 ml) kos 1/2 gotës vaj Pak djath + pak lëngë djathi 1 pecivë 2 gota miell misri 1 gotë miell gruri Plus spinaq sipas dëshirës Përzihen të gjitha bashk dhe shtrihen në tepsi të rrafshtë ose në tepsi me …

Lexo më shumë

Keksa me pluhur sheqeri

Keksa me pluhur sheqeri 1/2 e margarinit në temperaturë dhome 2/3 e gotës sheqer + 2/3 e gotës sheqer pluhur I përzien me mikser. Pastaj ia shton 2 ve 2 gota miell 1 pecivë 1 lugë nes caffe 1/2 gotës kakao. I përzien të gjitha, derisa të bëhet një brum …

Lexo më shumë