Reçeta

Freskohuni me reçetat verore

Vera erdhi dhe ushqimet e ngrohta nuk janë më zgjedhjet tona të parapëlqyera. Jemi gjithnjë e më shumë në kërkim të freskisë, jo vetëm të pijeve, por edhe të ushqimit. Qëndroni larg sobës së gatimit këtë sezon, sepse ne sjellim për ju disa receta verore që nuk kanë nevojë të …

Lexo më shumë

Sallatë dhe mjaltë

Lajme dhe prisni perimet ne nje pjate sallate. Rrahim gjithe perberesit e sause-it gjersa te behen nje sasi dhe e hedhim siper sallates qe kemi prere. Shtojme pak kripe e pak djathe te drire. Per sause mjalit: 1 1/2 l caji . mjalte 1 filxhan  kafe uthull balsamic 3 1/2 …

Lexo më shumë

Biskotë me kafe

Përbërësit: Miell: 500 gram Gjalp: 200 gram Sheqer pluhur: 150 gram Vezë: 2 kokrra Kafe ekspres: 1 filxhan Maja: 1 lugë Pak kripë Përgatitja: Në një tas hidhni gjalpin e shkrirë, sheqerin dhe kafen. Përbërësit e hedhur i përziejmë dhe shtojmë vezët, duke i trazuar sërish. Më pas shtojmë miellin, …

Lexo më shumë

Embëlsirë me çokollatë

Përbërësit: • 5 vezë • 1 gotë e madhe vaj • 1 gotë e madhe qumësht • 18 lugë sheqer • 12 lugë miell • 1 kakao • 1 pluhur për pjekurina • 200 gr çokoladë Përgatitja: Fillimisht përzihen vezët, pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe hidhen në …

Lexo më shumë

Kek me mjaltë dhe manaferra

Përbërësit: -50 g xhelatinë -5 decilitra qumësht -160 g mjalte -Manaferra -Arra -4 të verdha veze Përgatitja: Ngroheni 160 g mjaltë në zjarr derisa të bëhet një masë e lëngshme. Më pas, në tenxheren ku është mjalti bashkoni edhe qumështin dhe 4 të verdhat e vezëve të rrahura. Lëreni në …

Lexo më shumë

Këta aditiv janë të rrezikshëm !

Më parë të gjitha ushqimet kishin përbërje origjinale. Mirëpo tani ushqimet kanë përbërje jo edhe aq të shëndetshme. Në përbërje të ushqimeve kanë filluar të përdoren shumë aditivë të ndryshëm. Aditivët  e ushqimeve janë kemikale të cilat i shtohen ushqimeve për të përmirësuar pamjen dhe shijen.Ekzistojnë me qindra aditivë të …

Lexo më shumë