Reçeta

Biskota me gjalpë kikirikësh

Përbërësit: 225 gram gjalpë kikirikësh 225 gram sheqer i lëngët Një ve Miell Vaj Përgatitja: Përzieni gjalpin dhe sheqerin e lëngët dhe më pas thyeni një vezë. Vazhdoni të përzini mirë, deri masa të bëhet e njëjtë. Kësaj mase shtojini pak vaj dhe miell, derisa të forcohet masa. Më pas, …

Lexo më shumë

Reçel me karrota

karrota Lëngu

Nëse nuk e keni provuar ende, duhet të dini që keni humbur shumë. Karrota është një perime e jashtëzakonshme. I tillë është dhe reçeli i saj Përbërësit: • 800 ml ujë, • 400 gr sheqer, • 6 karrota, • lëkurë portokalli, • 1 shkop kanellë, • 1 lugë gjelle niseshte, …

Lexo më shumë

Si të përgatisni croquet madame

Ky është një version i recetës francezë të croque madame që do ju lërë shijen më të mirë këtë të dielë, sidomos nëse jeni çuar vonë për shkak të daljes së djeshme. Kështu që…vëmendje,  shkruan Revista Class. Përbërësit: 5 lugë gjalpë 3 lugë miell 2 filxhanë qumësht Kripë-piper 200 gr kaçkavall …

Lexo më shumë

Si duhet zier makaronat

Sa duket një mënyrë e thjeshtë, aq është edhe stresuese ndonjëherë. Për zierjen e makaronave, të gjithë dimë të njëjtën metodë: t’i fusim në në ujë të nxehtë. Por sapo fillojnë të ziejnë, kërkojnë sërish vëmendje, sepse shkuma e tyre mund të derdhet nga tenxherja nëse nuk i kontrollon. Ka …

Lexo më shumë

Një sekret i viteve ’40

Të pastrosh kuzhinën në kohën e sotme është më e lehtë se në vitet 1940, para lavastoviljeve moderne, apo produkteve të fuqishme. Por duket se kemi ende shumë gjëra për të mësuar nga ajo periudhë kur vjen puna tek pastrimi i tenxhereve dhe tiganëve, kur kemi djegur aksidentalisht ushqimin. Një …

Lexo më shumë