Reçeta

Involtini me mish dhe qepë

Për këtë recetë, ju duhen feta të prera të mishit të viçit, kryesisht pjesën e gjoksit, për të arritur një rezultat të shkëlqyer. Përbërësit 600 gr mish viçi (në feta, pjesa e gjoksit) 300 gr qepë (të pjekura) 100 gr pançetë (feta) 8 qepë e njomë verë (marsala) lëng mishi miell gjalpë gjethe salvia kripë piper Përgatitja 1Për këtë …

Lexo më shumë

Gurabija me portokall

Jepuni një shije ndryshe gurabijave, duke shtuar portokall dhe miell misri. Përbërësit 100 gr miell misri 250 gr miell gruri 100 gr gjalpë (i shkrirë) 2 kokrra vezë 120 gr kos 70 gr sheqer pluhur 1 lugë çaji pluhur pjekës gjysmë luge çaji kanellë 1 lëkurë portokalli (të madh) pak …

Lexo më shumë

Supë e ftohtë me avokado

Përbërësit 3 avokado 3 gota ujë të pules 3 lugë të gjellës lëng limoni pak majdanoz 1 lugë të gjellës kimnon kripë Biber i zi Hapat Të gjithë përbërësit i vendosni në blendar për grirje. Supën e përfituar e derdhni në një enë, enën e mbyllni me kapak dhe e …

Lexo më shumë

Kruasan

Kruasanët janë një ushqim i preferuar nga gjithë grupmoshat. Përbërësit 1 kg miell 600 gr gjalpë 40 gr maja birre 250 gr ujë (i vakët) 150 gr sheqer kane 6 copë vezë 15 gr kripë qumësht Përgatitja 1 Përziejmë 500 g gjalpë me 50 g miell dhe formojmë një brumë …

Lexo më shumë

Byrek me kungull

Përbërësit 1 kg kungull (i madh) 500 ml qumësht 300 gr gjalpë 3 kokërr vezë 130 gr oriz 1 gr piper (pak) 100 gr djathë (në copa sipas dëshirës) Përgatitja 1 Grini në rende tulin e kungullit pasi i keni hequr farat. 2 Në një tenxhere shtoni 200 gr gjalpë, hidhni kungullin dhe lëreni të ziejë në zjarr deri sa …

Lexo më shumë

Muffin me copëza çokollate

Përbërësit 2 vezë 1 gote sheqer 1 gote te çajit vaj vegjetal 2 gota qumësht 2 gota miell 1,5 gota te çajit copeza cokollate/fruta te fresketa/fruta komposto 1 vanilje 1 Pluhur pjekje Hapat 1 Vezët dhe sheqerin e tundëni mirë, pastaj ia shtoni qumështin, vajin vegjetal. 2 Pasi që i përziejmë mirë …

Lexo më shumë

Rizoto me shparguj

Përgatitja 1 Vendosni ujin në të cilin do të zieni rizoton që të vlojë, jo në temperaturë shumë të lartë. 2 Ndërkohë vendosni një tigan në zjarr mesatar, shtoni pak vaj dhe pak gjalpë dhe kavardisni qepën derisa të zbutet, për 4-5 minuta. 3 Shtoni hudhrën dhe kavardiseni për 1 …

Lexo më shumë