Reçeta

Dieta dy javore japoneze

vegjetarianet

Gjatë kësaj diete dyjavore mund të llogarisni në humbjen e deri shtatë kilogramëve. Dy-tri ditët e para mund të jenë të vështira, por pastaj çdo gjë shkon shumë lehtë. Mund ta mbani në çfarëdo stine, sepse ushqimet e përfshira në këtë dietë janë në dispozicion gjatë tërë vitit. Dieta ka …

Lexo më shumë

Makarona me mish toni

Makaronat mbeten gjithmonë një pjatë që nuk zhgënjen kurrë. Kjo është një recete e thjeshte dhe e shijshme: Përbërësit e nevojshëm për katër persona: ▪ 350 g makarona sipas dëshirës, ▪ 160 g mish toni nga konserva, ▪ 1 thelb hudhre. Përgatitja: Kullojeni mirë mishin e tonit nga vaji, priteni …

Lexo më shumë

Për ata që duan të dobësohen

Kjo menu i afrohet ushqimit të shtëpise, me gatime tradicionaletë modifikuara për të pasur më pak yndyrë dhe kripë. Në menynë tradicionalembizotërojne kryesisht ushqimet e stinës. Sipas blerina.diet, dietatradicionale përmban sasi të pakta yndyre dhe proteinash shtazore. Ajo bazohet në ushqime me prejardhje bimore kryesisht drithëra dhe perime, gjithashtu edhe …

Lexo më shumë