Reçeta

Vetitë e frutit të pasionit dhe mënyra si të përdoret ai

fruti i pasionit

Vetitë ekzotike të frutit të pasionit janë të njohura gjerësisht për shëndetin e lëkurës, kryesisht kur kombinohen mrekullisht me përbërës të tjerë të dobishëm. Në Amerikën e Jugut, ky frut, përdoret për probleme mjekësore, në mënyrë të veçantë, për luftimin e ankthit, pagjumësisë, astmës, bronkit dhe infeksioneve të traktit urinar. …

Lexo më shumë

Quiche me kungulleshka

Receta e quiche-së është mjaft e thjeshtë, nëse përdorni brumin e gatshëm brise. Mund ta mbushni me çfarë të doni por ne, në këtë rast, kemi zgjedhur kungujt dhe mocarelën. Përbërësit për 6 persona: 2 kungulleshka mesatare të prera në feta të holla, 3 qepë të njoma të plota të …

Lexo më shumë

Sallatë siliane

Përbërësit gjysmë kg jogurt 2 lugë të gjellës djathë 1 hudhër 1 lugë të gjellës nane 1 lugë të gjellës vaj vegjetal Përmbi kripë të freskëta nane Hapat 1.Në pjatën me jogurt e shtypëni djathin, nanën, kripën, vajin vegjetal, hudhrën dhe e përzieni mirë. 2.Sipas dëshirës për ta zbukuruar, nga …

Lexo më shumë

Qengj me djathë dhe vezë

Përbërësit 800 gr mish qengji 4 kokrra vezë 80 gr djathë Pecorino (i copëtuar) 200 ml verë e bardhë 1 thelpi hudhër 1 degë rozmarinë gjysmë kokërr lëng limoni 3 lugë gjelle vaj ulliri (ekstra i virgjër) kripë piper Përgatitja 1.Pastroni mishin nga dhjami dhe priteni në kubikë rreth 3 centimër. 2.Hidhni në tigan vaj ulliri, hudhrën e prerë përgjysmë …

Lexo më shumë

Si të përgatisim krepa

Për brumin: • 200g miell • 2 vezë • 40g sheqer • 500ml qumësht • 1 majë thike kripë Gjithashtu na duhet: pak gjalpë për skuqjen e tyre reçelra të ndryshëm për t’i servirur Përgatitja: 1. Përziejmë të gjithë përbërësit për brumin në një tas dhe si rezultat kemi një …

Lexo më shumë