Ballina / Reçeta (page 10)

Reçeta

Sallatë verore me thjerrëza

Një sallatë e shijshme me fibra, tepër e shëndetshme, e lehtë dhe e ushqyeshme. Erëzat e ndryshme i japin shije thjerrëzave dhe kungullit. Përbërësit 1 e gjysmë filxhanë çaji thjerrëza (të thara) 1 kungull (të njomë, mesatar, të pastruar dhe të prerë në copa në formë kubike) 2 bishta selino (të pastruar dhe të prerë në …

Lexo më shumë

Dieta dy javore japoneze

vegjetarianet

Gjatë kësaj diete dyjavore mund të llogarisni në humbjen e deri shtatë kilogramëve. Dy-tri ditët e para mund të jenë të vështira, por pastaj çdo gjë shkon shumë lehtë. Mund ta mbani në çfarëdo stine, sepse ushqimet e përfshira në këtë dietë janë në dispozicion gjatë tërë vitit. Dieta ka …

Lexo më shumë

Makarona me mish toni

Makaronat mbeten gjithmonë një pjatë që nuk zhgënjen kurrë. Kjo është një recete e thjeshte dhe e shijshme: Përbërësit e nevojshëm për katër persona: ▪ 350 g makarona sipas dëshirës, ▪ 160 g mish toni nga konserva, ▪ 1 thelb hudhre. Përgatitja: Kullojeni mirë mishin e tonit nga vaji, priteni …

Lexo më shumë