Ballina / Shëndet & Fitnes / Reçeta e lashtë që forcon imunitetin, lufton kancerin
receta e lashte

Reçeta e lashtë që forcon imunitetin, lufton kancerin

Kanceri është një nga sëmundjet më të rënda, mijëra njerëz diagnostikohen me të. Në disa raste ai shërohet me sukses, sidomos nëse zbulohet me kohë.

Ajo që krejt mjekët jua thonë është se, për shërimin e tyre nevojitet kimioterapia. Hulumtimet kanë treguar se kimioterapia e dobë- son organizmin e njeriut dhe se ata nuk mund të nxirret, shkaku i terapisë me kimioterapi.

Askush nuk do t’jua thotë se kancerin mund ta shëroni në mënyrë natyrale. Por, duhet ta dini se shërimi natyral i tij është më efikas. Kjo recetë është e shkëlqyeshme dhe e suksesshme, shumë pacientë janë shëruar me këtë recetë.

Ky ilaç vret qelizat e kancerit, pastron mëlçinë, enët e gjakut, forcon trurin dhe ndihmon shërimin e atyre që kanë përjetuar sulmin në zemër

Përbërësit: – 15 limonë, – 12 thelpinj të hudhrës, – 400 gramë sytha gruri, – 400 gramë arra, – 1 kg mjaltë.

Përgatitja: Grurin e vendosni në enë dhe e mbuloni me ujë. E lini gjatë natës dhe ia derdhni ujin pas 10 deri 12 orë. Më pas i lini edhe për 24 orë. Pas kësaj periudhe kohore, bluani arrat dhe sythat e grurit bashkë. Pastroni hudhrat, bluani 5 limonë të paqëruar dhe ia shtoni masës, e shtoni mjaltin dhe konsumoni masën me lugë të drunjtë. Përdorimi: Nëse vuani nga kanceri, merrini 2 lugë nga kjo në çdo dy orë.

@Fluidi

Provo po ashtu

A munden valët zanore të ndihmojnë për mjekimet e Alzaimerit

A munden valët zanore të ndihmojnë për mjekimet e Alzaimerit?

Membrana filtruese e enëve të gjakut që furnizojnë trurin, parandalon depërtimin në sistemin e qarkullimit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.